вівторок, 28 січня 2025 р.

Екскурсії

 Сьогодні до Історико-краєзнавчого музею при Максимівській гімназії завітали першокласники, для яких це була захоплива подорож у світ традицій і народних звичаїв.

Екскурсовод Софія Савченко цікаво й доступно розповіла малечі про старовинне хатнє начиння, його призначення та побутове використання. Діти дізналися, як у давнину переносили речі та продукти за допомогою торбинок і вузликів, а також ознайомилися з традиціями прикрашання різдвяно-новорічної ялинки.
Не менш захопливою була розповідь екскурсовода Софії Кравченко, яка познайомила дітей із ляльками-мотанками – давніми оберегами українців. Першокласники дізналися про особливості виготовлення травниць та іграшкових ляльок-мотанок, а також про їхнє символічне значення в народній культурі.
Діти були у захваті від екскурсії, із задоволенням слухали розповіді екскурсоводів та відкривали для себе таємниці минулого. Враження від відвідування музею залишаться у їхніх серцях надовго!











понеділок, 20 січня 2025 р.

Екскурсії

 Сьогодні юні екскурсоводи Історико-краєзнавчого музею при Максимівській гімназії провели екскурсії для учнів 3 класу.

Захар Жога розповів про розвиток Максимівки за часів козацької доби, познайомив з експонатами цього періоду.
Софія Савченко запросила третьокласників до етнографічного відділу музею. Розповіла про скриню та її значення у хатньому інтер'єрі. Показала вив'яз дитячих хусток, якого навчалася у майстрині Зінаїда Карпич
Наприкінці екскурсії відвідувачі отримали можливість ближче проглянути експонати, запитати про них, сфотографуватися з екскурсоводами.














вівторок, 14 січня 2025 р.

"Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть..."

 У середині грудня 2024 року екскурсовод Історико-краєзнавчого музею при Максимівській гімназії Іван Опирайло взяв участь у VI Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції учнівської молоді "Завжди в народі буде жити, що серце серцю передасть..." з роботою "Обрадовий календар Максимівки як приклад відродження традицій, звичаїв та обрядів українського народу"

(науковий керівник - Пилипенко Н.Ф.)
Юний екскурсовод представив до уваги учасників конференції результати етнографічного дослідження та комплекс заходів з реконструкції звичаїв і традицій максимівчан, які були основою обрядового календаря наших предків.
Дослідницька робота увійшла до збірки кращих матеріалів конференції.
Іван Опирайло та Наталя Федорівна Пилипенко нагороджені відзнаками.